Курси на інструктора йоги. Курси йоги онлайн. Фактори, що перешкоджають йозі

Щоб записатися на курс телефонуйте (Вайбер, телеграм, вотсап): +380975777007

Сурья Намаскар. Сдает ученик Школы Йога Альянса на Инструкторских курсах по йоге, проводимых онлайн. Чтобы посмотреть жми на ссылку!!!

Фактори, що перешкоджають йозі 

Переїдання, зайва напруга сил, балакучість, суворе дотримання правил, перебування в товаристві звичайних людей і нестійкість (мінливість) розуму — ці шість (причин) руйнують йогу. 

У відповідності із вченням хатха-йоги, існують шість основних факторів, які перешкоджають тому, щоб відбулася йога, або єднання. У хатха-йозі єднання означає об’єднання двох енергетичних сил у тілі, тобто пранічної і ментальної енергій, що течуть по каналах іда та пінгала. Зазвичай ці дві сили діють не одночасно; домінує або ментальна сила, або життєва енергія. Хатха-йога являє собою процес зрівноважування потоків цих двох різних сил з метою досягнення довершеної фізичної та ментальної рівноваги і пробудження сушумни та кундаліні. Усі розділи йоги займаються об’єднанням цих двох енергій і спрямуванням їх по третьому наді (каналу) — сушумні. Три наді — іда, пінгала і сушумна — закінчуються в аджна чакрі, психічному центрі, розташованому в області довгастого мозку і шишкоподібної залози. Завдяки практиці йоги врівноважуються іда та пінгала, активізується сушумна і пробуджується аджна чакра. 

Іда з’єднана з лівою ніздрею і правою півкулею мозку. Пінгала з’єднана із правою ніздрею і лівою півкулею мозку. Так само, як права півкуля мозку керує лівою стороною тіла, на пранічному рівні іда теж керує функціями лівої сторони тіла. Аналогічним чином пінгала й ліва півкуля мозку керують правою стороною тіла. Півкулі мозку й ніздрі чергують свої функції згідно 90-хвилинного циклу; точно так само чергують свої функції іда і пінгала. 

Іда й права півкуля мозку активізують інтровертний (спрямований усередину) стан свідомості, орієнтацію в просторі, артистичні, творчі й музичні здібності. Пінгала і ліва півкуля мозку діють протилежним чином — спрямовують свідомість назовні. Ваше мислення стає логічним, послідовним, математичним і аналітичним. Іда контролює підсвідому діяльність, у той час як пінгала відповідає за свідомість і динамічні функції. Коли ці дві сили врівноважені й діють одночасно, активними є обидві ніздрі. Це вказує на те, що функціонує канал сушумна. Звичайно це має місце в проміжку від однієї до чотирьох хвилин між кожними послідовними дев’яностохвилинними циклами. Метою практик хатха-йоги є збільшення тривалості активності сушумни й інтенсивності її потоку, а також періоду часу, коли обидві ніздрі працюють одночасно. Тоді встановлюється рівновага між фізичними і ментальними функціями. Коли розум і тіло функціюють неузгоджено, негармонійно, має місце поділ між фізичним і ментальним циклами, що неминуче веде до хвороб. 

Коли садхака перебуває в процесі об’єднання двох протилежних сил іди і пінгали, він повинен уникати будь-якої діяльності, яка витрачає енергію та відволікає розум. Однією з основних перешкод йоги (або єднання) є переїдання. Коли тіло переповнене їжею, воно стає млявим, а розум притупляється. Через деякий період часу токсини, вироблювані тілом, створюють закрепи, і вся фізична/ментальна система блокується. Якщо тіло переповнене токсинами і є млявим, якого прогресу в садхані можна чекати? Будь-яка садхана, якою ви займаєтеся, діє як очисний засіб, тож ви просто будете даремно витрачати свій час, видаляючи з тіла ці токсини і хвороби. Однак, якщо ви будете уникати переїдання і його наслідків, садхана, якою ви займаєтеся, буде сприяти вашому більш швидкому прогресу. Свамі Шивананда з Рішикеша й багато інших йогинів стверджували, що живіт повинен бути наповнений наполовину їжею, на чверть водою і на чверть повітрям. 

Наступна порада полягає в тому, що практик-йогин повинен уникати перенапруги тіла й розуму. Важка фізична праця або інтенсивна розумова робота стомлюють одну з енергетичних систем, що може вести до подальшого дисбалансу між двома енергіями. Практики хатха-йоги повинні зберігати і накопичувати свій запас енергії для духовних цілей і не повинні витрачати його на здійснення непотрібних фізичних або розумових подвигів. 

Тривалі розмови розсіюють життєву енергію і витрачають час, який краще був би використаний для пробудження внутрішнього усвідомлення. Балаканина з людьми зі слабкими моральними принципами, з низьким рівнем свідомості й з почуттєвими бажаннями, не може просвітити вашу душу, скоріше їх негативні вібрації будуть погано впливати на вас. Товариство інших людей і недоречні розмови справді відволікають розум від садхани. 

Хоча Сватмарама і дає пораду садхаці не дотримуватися суворих правил, інструкції гуру повинні суворо виконуватися. Що стосується суспільних ритуалів і релігійних доктрин, то вони зовсім не обов’язково сприяють духовному прогресу. Садхана не залежить від суспільної моралі; її успіх не обумовлений також виконанням релігійних практик. Суворе дотримання правил звужує наш розум. Йога пропонує розширити нашу свідомість, а не обмежити її. Йогин повинен мати вільний і відкритий розум. 

Якщо ви звикли приймати холодну ванну щоранку перед практикою, а одного разу у вас не буде води, це не повинно турбувати вас. Прийміть ванну тоді, коли зможете дістати воду. Ваш розум повинен бути гнучким; ви маєте бути у змозі пристосуватися до різних обставин. 

Нестійкість означає незбалансований обмін речовин у тілі, нездатність зберігати ту саму позу необхідний час і мінливість розуму. Очевидно, що в подібних обставинах, йога не може бути досягнута. При наявності фізичного, ментального, емоційного та психічного дисбалансів, енергія розсіюється; але якщо енергія правильно каналізована, то всі системи тіла стають стабільними, стійкими, і фізична, і ментальна врівноваженість та стабільність установлюються автоматично. Нестійкість означає також хиткість і мінливість сили волі. В один день ви встаєте о третій годині ранку, а наступного дня спите до семи, бо вам лінь вставати. При наявності такої непослідовності й нерегулярності, забезпечене зростання дисбалансу тіла. Непохитний розум і міцне тіло породжують йогу. 

Якщо ви можете жити у відокремленому місці, описаному в попередній шлоці, то всіх цих перешкод можна природно уникнути. Однак, якщо вам не вдається жити в подібному місці, постарайтеся виробити в собі звичку уникати діяльності, яка є даремною і витрачає ваш час та енергію; спрямовуйте всі ваші бажання й дії на духовні види діяльності. 

Крім цих перешкод є й інші. У книзі «Тантрараджа Тантра» говориться, що «шістьма перешкодами для йоги є ката (жага, хіть), кродха (гнів), лобха (жадібність), моха (безрозсудна пристрасть, сліпе захоплення), абгімана (заздрість) і мада (гордість)». Шість перешкод з хатха-йоги й шість перешкод з тантри переплетені та взаємозалежні між собою. Перешкоди з тантри мають більш широкий характер і роблять більший упор на проблеми розуму. 

Полный видео обзор курса Онлайн, от руководителя Йога Альянса Владимира Бондаренко, можно посмотреть на нашем Ютубе нажав на данную ссылку!!!

Записаться на Курс можно по телефону (Вайбер, Телеграмм, Вотсап): 0975777007

Более подробно о Курсе можно прочитать на сайте Курса по йоге, нажав на ссылку.

Внимание у Йога Альянса отличные новости для йога-сообщества:

В Киеве и Харькове возобновили свою работу филиалы Школы Йога Альянса. Ведущими инструкторами проводятся постоянно действующие курсы по подготовке инструкторов йоги (офлайн). 

С августа 2022 года Инструкторы, которые  с отличием сдали экзамены на учительском курсе Йога Альянса, получают право обучать инструкторов йоги от имени Йога Альянса и проводить вместе с Организацией учительские курсы. Такие Инструкторы становятся Ведущими инструкторами Йога Альянса по соответствующему Решению Организации. Цена учительского курса Онлайн 15500 гривен, а офлайн 17500 гривен. Ведущий инструктор получает вознаграждение за каждого ученика в размере 50 процентов от стоимости курса. Все детали можно уточнить по Вайбер: 0975777007.

 После месячного курса и сдачи экзаменов: 

– Вы получите два международных сертификата Йога Альянса, организации зарегистрированной министерством юстиции Украины. На основании данных сертификатов Вы сможете преподавать йогу в 100 странах мира.

– Вы изучите лучшую структуру занятий с криями, пранаямами, медитацией. 

– Получите Золотой стандарт – большое методическое пособие с подробным описанием асан, чакр, мудр, бандх и других самых лучших техник йоги для идеального здоровья. 

Единый Реестр сертифицированных инструкторов йоги в Украине (доступ по ссылке) утвержден в 2021 году Общественным Союзом «УКРАИНСКИЙ ЙОГА АЛЬЯНС».

Посмотреть видео сдачи экзамена на Инструкторских курсах Йога Альянса можно по ссылке!

Полный видео обзор курса Онлайн, от руководителя Йога Альянса Владимира Бондаренко, можно посмотреть на нашем Ютубе нажав на данную ссылку!!!

Более подробно ответы на эти и другие вопросы, по поводу прохождения Курсов йоги, Вы сможете  посмотреть в видео обзоре курса Онлайн, от руководителя Йога Альянса Владимира Бондаренко, на нашем Ютубе нажав на данную ссылку!!!

Телефон для записи на курс (Вайбер, Телеграмм, Вотсап): +380975777007